Kup Bilet
Słuchaj Radia TNM Aplikacja Mobilna Red Bull
9 Tauron Nowa Muzyka
 
 
 
 
Spotkania z artystami - Dick 4 Dick i A gim - podczas Tauron Nowa Muzyka 2016.

Podczas 11 edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka będą miały miejsce 2 wydarzenia premierowe związane z polskimi artystami i wydawnictwami. Z  tej okazji zapraszamy Was na spotkania z artystami: 

 

1.
Spotkanie, którego bohaterem będzie A_GIM.
Godzina: 20.15 / piątek
Miejsce: Kino strefy Śląskie. TU odpoczywamy. MCK przy Scenie Głównej
Prowadzący: redaktor Tomasz Doksa (Gazeta Magnetofonowa)


Jeśli elektronika, to Agim. To pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi na myśl każdemu, kto choć trochę śledzi to, co dzieje się na polskiej scenie alternatywnej. Agim Dżeljilji nie raz już udowodnił, że nie ma w  zwyczaju tworzyć przeciętnych płyt i zawsze wyprzedzał wszystkich o krok w kwestii panujących trendów. Tak było w przypadku zespołu Oszibarack, łączącego pop z niebanalną elektroniką, czy niedawnym projektem NERVY, w  którym muzyk, flirtuje z minimal music i transowym techno napędzanym poważną sekcją dętą.
Teraz nadszedł czas na projekt solowy, którego premiera koncertowa będzie miała miejsce już dzisiaj na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka! A_GIM to wycieczka w stronę berlińskich klubów i niekończących się białych nocy. Pełno tu ciekawych barw, kojących wokali i bezlitośnie transowych rytmów, przy których nie sposób nie wyjść na parkiet. Nie wspominając o  produkcji na światowym poziomie. Fani takich zespołów, jak: Jon Hopkins czy Trentemoller powinni być zachwyceni. Podczas koncertu na scenie pojawią się również: BEMY i Novika.

Koncert: Red Bull Music Academy, piątek, godz. 21.00

2. Spotkanie z zespołem Dick4Dick
Sztauwajery - oficjalny klub festiwalowy
Godzina: 14.30 / sobota
Prowadzący: redaktor Tomasz Doksa (Gazeta Magnetofonowa)

Dick4Dick grają od 12 lat i przez ten cały czas nieustannie zmieniają swój muzyczny i wizualny charakter. Od muzyki elektronicznej z punkowym i zadziornym duchem, przez gitarowe granie i rock'n'rollowy hedonizm, po popowe, wchodzące w głowę melodie. Od ironicznego podejścia do maczyzmu, przez sci-fi komiks "Harem Zordaxa", po odpalanie flar na scenie. Nigdy nie chcieli stać w miejscu i wchodzić w żadne schematy, dlatego ich koncerty zawsze były i są buzującym od energii zjawiskiem, podczas którego równie ważne jest to co słychać, jak i to co widać. Koncertowi na Festiwalu towarzyszy szczególne wydarzenie: premiera vinylowego wydawnictwa grupy!

Koncert: Tent Stage / piątek, godz. 4.00 

Tauron Image Map